Rezultate

Catedra de ATLETISMIMG_0495

a obținut următoarele rezultate :

REZULTATE SPORTIVE 2019-2020

  • ATLETISM, PROF/ANTRENOR: ȘUHANI CĂTĂLIN

 

 

CONCURS NATIONAL, CUPA 1 DECEMBRIE, BACAU, 29.11.2020

CRACIUN COSMIN- LOCUL III -1500 M J1

APOSTOL ALEXANDRU – LOCUL IV- 400M J3

CAMPIONATUL NATIONAL DE CROS, ETAPA FINALA, BOTOSANI, 29.09.2020

CRACIUN COSMIN- LOCUL V – 6000m JII

OSLOBANU MATEI -LOCUL IV – 1500m C2

HRINCA MIHAI – LOCUL IV – 1500m C2

ELISEI FLORIN – LOCUL IV – 1500m C2

Concurs Interjudețean, Cupa de Iarna  – Bacău, 14-15.12.2019

Crăciun Cosmin – locul IV, 3000m J2

Apostol Alexandru-locul V, 200m C1

Campionatul  Național copii 1-2 etapa zonala Bacău 8-9. 02. 2020

Stafie Robert Mihai – locul II – 200m C2

locul II – 4x200m ștafetă, C2

Apostol Cosmin – locul II– 4x200m ștafetă, C2

Elisei Florin – locul II– 4x200m ștafetă, C2

Oglinzanu Alexandru – locul II– 4x200m ștafetă, C2

Concurs interjudețean ,Memorialul Dorin Melinte,  Bacău 15-16.02.2020

Apostol  Alexandru – locul II – 200m j3

Crăciun  Dumitru Cosmin – locul II – 3000 m j1

Turluianu  Stefan – locul II – 3000m  j1

Campionatul National de Marș,  etapa finală, Craiova 22.02.2020

Atodiresei  Delia – locul VI –  5 km marș J2

Concurs Interjudețean, Cupa Micul Atlet – Bacău, 7-8.03.2020

Stafie Robert  – locul I – 600m C3

locul II  – 4x50m ștafetă  C3

locul V – 200m C3

Luca Patricia – locul IV – 200m C3

locul V – 50m C3

locul III –  lungime C3

Coțofana Flaviana – locul V – lungime C2

Locul III – 50mg C2

Tudosă Ioan – locul IV – 200m C4

locul VI – 50m C4

locul II- 4x50m ștafetă C3

Budurleanu Massimo – locul V – 50m C3

locul II- 4x50m ștafetă C3

locul V – lungime C3

Elisei Florin – locul III – 1500m C2

locul II – 4x100m ștafetă C2

Hrincă Mihai – locul III – 50mg C2

locul II – 4x100m ștafetă C2

Apostol Cosmin – locul III – 600m C3

Ignat Silviu – locul II – 4x100m ștafetă C2

Agafiței Ionuț – locul II – 4x100m ștafetă C2

Avasâlcăi Andrei – locul II- 4x50m ștafetă C3

Smochina Matia – locul III – 200m C4

  • ATLETISM – prof.antrenor ȘUHANI CĂTĂLIN

REZULTATE 2018-2019

Nr. crt. Nume și prenume      sportiv   Rezultatul   Proba         Competiția   

Data desfasurarii

Localitatea
1. STAFIE ROBERT MIHAI LOCUL I OINĂ Campionatul Național Copii III,   

9-10. 06.2018

București
2. STAFIE ROBERT MIHAI LOCUL III CROS   

(1200m)

Campionatul Național de Cros etapa finală copii III   

14.04.2018

Botoșani
3. STAFIE ROBERT MIHAI LOCUL IV 300 m Campionatul Național Copii III,   

9-10. 06.2018

București
4. STAFIE ROBERT MIHAI LOCUL III   

(echipe)

CROS (1200m) Campionatul Național Cros etapa finală copii III   

14.04.2018

Botosani
5. STAFIE ROBERT MIHAI LOCUL I BIATLON (50m, greutate) Campionatul Național Copii etapa zonală 06.04.2019 Roman
6. STAFIE ROBERT MIHAI LOCUL I TRIATLON (50m, greutate, 600m) Campionatul Național Copii etapa zonală   

03.06.2019

Iasi
7. BUDURLEANU MASSIMO LOCUL VI TRIATLON (50m, lungime, 300m) Campionatul Național Copii III,   

9-10. 06.2018

Bucuresti
8. BUDURLEANU MASSIMO LOCUL III   

(echipe)

CROS (1200m) Campionatul Național Cros etapa finală copii III   

14.04.2018

Botosani
10. BUDURLEANU MASSIMO LOCUL I 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

06.04.2019

Roman
11. AVASÂLCĂI ANDREI LOCUL VI 50 m GARDURI Campionatul Național Copii III,   

9-10. 06.2018

Bucuresti
12. AVASÂLCĂI ANDREI LOCUL III   

(echipe)

CROS (1200m) Campionatul Național Cros etapa finală copii III   

14.04.2018

Botosani
13. APOSTOL COSMIN LOCUL III   

(echipe)

CROS (1200m) Campionatul Național Cros etapa finală copii III   

14.04.2018

Botosani
14. APOSTOL COSMIN LOCUL I 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

06.04.2019

Roman
15. APOSTOL ALEXANDRU LOCUL II TETRATLON (60m, oina, lungime, 600m) Campionatul Național Copii etapa zonală   

04.06.2019

Iasi
16. LUCA PATRICIA LOCUL II TRIATLON (50m, greutate, 600m) Campionatul Național Copii etapa zonală   

03.06.2019

Iasi
17. LUCA PATRICIA LOCUL II 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

03-06.2019

Iasi
18. LUCA PATRICIA LOCUL I 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

06-04-2019

Roman
19. COTOFANA FLAVIANA LOCUL III 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

03.06.2019

Iasi
20. DIACONU SARA LOCUL III 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

03.06.2019

Iasi
21. ELISEI FLORIN LOCUL III 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

03.06.2019

Iasi
22. HRINCA MIHAI LOCUL III 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

03.06.2019

Iasi
23. IGNAT SILVIU LOCUL II 4X50M STAFETA Campionatul Național Copii etapa zonală   

03.06.2019

Iasi
24. TURLUIANU STEFAN LOCUL V 3000M OBSTACOLE Campionatul National scolar Etapa finala   

24-25.05.2019

Pitesti
25. TURLUIANU STEFAN LOCUL V 40km ALERGARE MONTANA Campionatul National de Alergare montana Etapa finala   

20-08-2019

Dămuc – Neamt
26. ATOMULESEI STEFAN LOCUL IV GREUTATE Campionatul National scolar Etapa finala   

24-25.05.2019

Pitesti

REZULTATE SPORTIVE 2017 – 2018

 CN Copii Etapa finală Bucureşti, 01-02.04.2017

–   Loc.IX – Triatlon

–   Loc. IX – Biatlon

–   Loc. VI – 50 m

–  Loc. VII – 200 m

–  Loc. VIII – 800 m

– CN Copii 1,2,3 – Etapa finală Bucureşti   18-19.06.2017

 –  Loc VI – 50 m garduri

 –  Loc VII – 300 m

 –  Loc IX – 50 m garduri

– CN Jun.III Etapa finală Bucureşti, 15-16.07.2017

– Loc X – Sulită

CN Copii Etapa zonală Iaşi :

–   Loc I – 600 m C2

   Loc III – 50 m garduri C3

   Loc III – 300 m garduri C1

–   Loc III – Greutate C2

–  CN Copii Etapa zonală Bacău, 18-19.03.2017 LOC II – 600 m C2

  • LOC III – Greutate C2
  • LOC VI – 800 m C1
  • LOC VI – 200 m; 50 m C3

CALIFICAREA UNUI NR. DE 8 SPORTIVI ÎN FINALĂ

  • CN Cros – Botosani,sp. COTOFANA FLAVIANA –  IV.
  • CN Copii – Finala Sala Sp.BOBOC SIMONA – Loc.VI.
  • CN Copii – Finala Aer liber – 300 m,sportiva BOBOC SIMONA –  VII
  • CN Copii – Finala Sala – 800 m,sportiva BOBOC SIMONA –  VIII

–  CN Copii Etapa zonală Bacău, 10-11.03.2018

– loc I – Stafeta 4×50 m – 3 sportivi cu loc.I

–  loc.I – greutate

–  loc II – 800 m

 –  loc.V. – 1500 m

–  loc. III. 50 m

–  CN Copii Etapa finală Bucuresti, 30-31.03.2018

– loc V – greutate

– loc V- stafeta 4×50 m

–  CN Copii Etapa zonală Iasi, 28.05.2018

– loc I – triatlon

– loc.II- triatlon

– Camp.Național – Zona -Copii II – 200 m – Loc.IV –Sportivul Vartic Razvan
– Camp.Național – Zona -Copii II – 600 m – Loc.V – Sportivul Coțofana Mihai
– Camp.Național – Zona -Copii I – Lungime – Loc.VIII- Sportivul Sandu Ștefan
– Camp.Național – Zona -Juniori III – greutate – Loc.V- Sportiva Croitoru Iustina
– Camp.Național – finala tara-Copii I,II,III – 500 m Plat – Loc.VI – Sportivul Coțofana Mihai
– Camp.Național – Zona – 1500 m– Loc.IV – Sportivul Agafiței George
– Camp.Național – finala tara- Copii I,II,III – 1500 m – Loc.III – Sportivul Agafiței George
– Camp.Național – finala tara-Juniori III – 800 m – Loc.III – Sportivul Popescu Daniel

Catedra de BASEBALL

REZULTATE 2019-2020

  • BASEBALL – Prof. SERBAN VASILE
  • III – Camp.National Jun.III Sala Roman – Turneu I – I.2020
  • II – Camp.National B5,Sala U12 Roman – Turneu I – II.2020
  • III – Camp.National B5,Sala U15 Roman – Turneu I – II.2020
  • BASEBALL – prof.antrenor ȘERBAN VASILE
  • LOC III – CN ŞCOLAR,Jun.II,Botosani,12-14.04.2019

REZULTATE 2017-2018

JUNIORI – 36 sportivi

–  Premiere sp.Petrariu Costin si profesor/antrenor

–  CN European Cehia – participarea a 2 sportivi selectati in

lotul national de Jun.III ai Romāniei:

– NIŢĂ STÎNGĂ GABRIEL

– TRIFAN ANDREI

– profesorul Șerban Vasile a fost antrenor al lotului national

  • LOC II CN JUN.III
  • LOC IV CN JUN.II
  • LOC IV CN ŞCOLAR

– Camp.Național – Juniori III – Loc.III
– Camp.Național – Juniori II – Loc.II
– Camp.Național Scolar – Loc.IV

Catedra de FOTBAL

REZULTATE 2019-2020

  • FOTBAL – Prof. MANOLIU IULIAN
  • Locul III, Jun.”E” Camp.Judetean de fotbal organizat de AJF Neamt
  • FOTBAL – Prof. MIRON RADU
  • Locul II, Jun.”D” Camp.Judetean de fotbal organizat de AJF Neamt
  • FOTBAL – prof. Antrenor MIRON RADU
  • I – Campionat judetean categoria 2008,Jun.”E”- sept.2018,mai 2019
  • II  – Campionat zonal (Suceava), categoria de varsta 2008
  • 23-25.05.2019
  • I – Campionat international GRECIA,loc.PARALIA-KATERINI,în perioada 22 – 28.06.2019
  • II – Campionat International Botosani,grupa 2007 – 07-09.12.2008
  • II – Campionat International Botosani,grupa 2008 – 07-09.12.2008
  • Competitie amicala “Memorial – Agafitei Ioan si Mingiuc Stefan”
  • FOTBAL – prof. Antrenor MANOLIU IULIAN
  • VI – Campionat judetean Jun.”E”- sept.2018,mai 2019
  • IV  – Cupa “Gold”Piatra Neamt Jun.”E” – 21.06.2019
  • Competitie amicala “Memorial – Agafitei Ioan si Mingiuc Stefan”
  • FOTBAL – prof. Antrenor BOCĂNEȚ COSMIN
  • III – Cupa “Gold”Piatra Neamt Jun.”E” – 21-23.06.2019
  • Competitie amicala “Memorial – Agafitei Ioan si Mingiuc Stefan”
  • II Turneu ”WINTER HOLIDAY – CUP “ BUCUREŞTI, categoria 2007
  • III – Cupa “MOŞ CRĂCIUN” Suceava , categoria 2008
  • III – Cupa „VIVA” BUHUŞI
  • III – Memorialul “Sandrino Gherine” Campulung Moldovenesc 26-28.05.2018

–  Camp.Judeţean 2017

– Loc.III – Cupa “GHEORGHE   ENE”

– Loc.III –Jun.E

– Camp.Județean – Juniori D – Loc.III.
– Camp.Județean – Juniori E – Loc.II
– Camp.Național – Juniori A – Loc.VI
– Camp.Județean – Juniori C – Loc.III
– Camp.Național – Juniori B – Loc.VIII

Catedra de HANDBAL

 REZULTATE 2018-2019

  • IV – Turneu final Jun.II, Ghimbav Brasov 04-09.06.2019
  • Turneu amical de pregatire – Memorial”Aurel Tololoi”

REZULTATE SPORTIVE 2017-2018

JUNIOARE IV –  18 SPORTIVE

  • Loc V(din 10 echipe) la Turneul de Minihandbal
  • Loc VII la Turneul Camp. Naţional de Handbal

– Camp.Național – Junioare II – Loc.VII –Turneu Final

Catedra de TENIS DE CAMP

REZULTATE 2019-2020

  • Participarea la turneele organizate de FRT in perioada septembrie- noiembrie 2019 la Piatra Neamt,Suceava,Roman si clasarea in primii 6 sportivi,tabloul de concurs fiind de 16,respectiv 32 concurenti;
  • Locul III la categoria 14 ani baieti – Turneul de la Suceava X.2019

REZULTATE 2018-2019

  • Cupa” KIM STAR”   Neamt
  • V-categ.18 ani baieti – Gavrilescu Denis
  • Loc IV-categ.16 ani baieti – Manole Casian
  • Cupa „SENSE”  Roman
  • III-categ.18 ani baieti – Gavrilescu Denis
  • Loc IV-categ.16 ani – Manole Casian
  • Cupa „VRANCART” Onesti 30.09.2018
  • IV-categ.18 ani baieti – Gavrilescu Denis
  • Loc V- categ.16 ani baieti – Manole Casian

– Cupa Köber – Loc.III – Sportivul Amarandei Bogdan
– Cupa Kim-Star – Loc.III – Sportivul Varvara Silviu
– Sportivul Varvara Silviu – loc.32 – clasament la nivel național
– Cupa de toamnă – Galați – categ.14 ani Masculin loc.III – Caia Andrei
– Cupa Galaxy – loc.III 14 M – Chitic Valentin
– Cupa de vara “Tache Caralulis”-– categ.14 ani Masculin – Chitic Valentin
– Cupa Wilson – loc.III Dublu 14 M – Chitic Valentin
– Cupa Galaxy – loc.III Dublu 14 M – Chitic Valentin – Andrei Cosmin
– Cupa Dinamo-Babolat 2013 – loc.III – 14 B Simplu
– Cupa de cristal – loc.III – 14 M – Chitic Valentin
– Cupa PRO TENIS –– loc.I Dublu 14 ani – Chitic Valentin
– Cupa PRO TENIS –– loc.II 14 ani – Chitic Valentin
– Cupa Galaxy – – loc.I Dublu 14 M – Chitic Valentin
– Cupa Galaxy – – loc.I 14 M – Chitic Valentin
– Cupa Caralulis Bucuresti – loc.I – 14 M – Chitic Valentin

REZULTATE 2017-2018

  • Loc IV – ONSS Finala Bucuresti
  • Loc IV – Cupa Primaverii,Roman
  • Loc IV – Cupa SENSE Roman
  • CUPA “KYM STAR” P.NEAMŢ

– LOC.III – Categoria 16 ani băieţi

  • TROFEUL “PACIFIC” BACĂU

– CEL MAI TEHNIC JUCĂTOR

– PREMIUL PENTRU “FAIR  PLAY”

  • CIRCUITUL DE TENIS “DACIA VRANCART” ONEŞTI

– LOC III – Categoria 16 ani băieţi

AICI :

REZULTATE INTERNATIONALE        REZULTATE NATIONALE